تاریخ امروز:۳ مهر ۱۴۰۲
مدل های پرفروش فرش کاشان

انواع فرش ماشینی کاشان

۰
(۰)

فرش ایرانی به عنوان یک محصول با کیفیت از شهرت جهانی برخوردار است. فرش در ایران نه تنها یک صنایع دستی محسوب می‌شود بلکه نمایشگر فرهنگ، صنعت و ویژگی هنر دوستی ایرانیان است. فرش کاشان یکی از انواع فرش‌های ایرانی است که از شناخته‌شده‌ترین و باکیفیت‌ترین فرش‌ها محسوب می‌شود. در سراسر کشور می‌توانید شاهد فروش انواع طرح‌های فرش ماشینی کاشان باشید. اگر تمایل دارید با گالری فرش کاشان آشنا شوید با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع فرش ماشینی کاشان بپردازیم.

تاریخچه کارخانه فرش کاشان

کاشان یکی از شهرهای کویری ایران است که جهانگردان بسیاری به آن پا گذاشته‌اند. براساس اسناد تاریخی و گفته‌های جهانگردان، کاشان در گذشته از تولیدکنندگان پارچه‎های گرانبها بوده است. در کاشان پارچه، منسوجات، اطلس دوزی‎ها و مخمل‌ها در انواع بسیار بافته شده و به کشورهای مختلف صادر می‌شد. در این میان آن طور که از منابع بر می‌آید قدمت قدیمی‌ترین فرش کاشان به قرن ۱۱ هجری باز می‌گردد. اما کارخانه فرش کاشان چه زمانی شکل گرفت و راه اندازی شد؟

اولین کارخانه فرش ماشینی کاشان در سال ۱۳۵۱ راه‌اندازی شد و این اتفاق یک تحول عظیم برای فرش ایرانی به حساب می‌آمد. اگر چه در آن زمان‌ها به دلیل حمایت از فرش دستباف برای صدور مجوز فرش ماشینی مشکلاتی وجود داشت اما سرانجام در اوایل دهه ۷۰ اوضاع بهتر شد و صنعت فرش ماشینی سرعت بیشتری به خود گرفت. به طوری که با گذشت چند سال واحدهای تولید کوچک و بزرگ بسیاری در کشور به راه افتاد. در نیمه دهه ۷۰ نیز صادرات فرش ماشینی به خارج از کشور آغاز شد.

تاریخچه راه اندازی کارخانه فرش کاشان

از آنجایی که ۸۰ درصد واحدهای تولیدی فرش ماشینی کشور در کاشان و اطراف آن قرار داشت و این واحدها از بالاترین فناوری در زمینه ماشین‌آلات و ابزار فرش‌بافی برخوردار بودند، کاشان و نواحی اطراف آن چون آران و بیدگل به نوعی به عنوان قطب تولید فرش ماشینی در ایران شناخته شدند. هم اکنون انواع فرش ماشینی کاشان نه تنها در ایران بلکه در جهان شهرت قابل ملاحظه‌ای دارد.

معرفی پرفروش ترین طرح‌های فرش کاشان

امروزه در بازار فرش شاهد تنوع بالای فرش‌ها از نظر جنس و طرح و نقش فرش هستیم. فرش‌های کاشان نیز که از باکیفیت‌ترین فرش‌های داخلی و خارجی محسوب می‌شوند از تنوع بسیاری بالایی برخوردارند. در میان انواع فرش‌های کاشان برخی از طرح‌ها جز پرفروش‌ترین طرح‌های فرش کاشان محسوب می‌شوند. از جمله این طرح‌ها می‌توان به فرش افشان یاشار، فرش برجسته طرح روناک، فرش کاشان طرح باغ ارم، فرش افشان کائنات، فرش طرح شهیاد و فرش طرح سهیل اشاره کرد. در گالری فرش کاشان فروش انواع طرح های فرش ماشینی کاشان صورت می گیرد.

فرش افشان یاشار

همان‎طور که از نام فرش مشخص است طرح یاشار برگرفته از طرح افشان است. در فرش افشان یاشار طرح گل و ختایی‌های به کار رفته دارای اندازه‌های متفاوت هستند. طرح یاشار طرحی شلوغ است اما شلوغی آن زیبا به نظر می‌رسد. این زیبایی محصول ترکیب مناسب و هنرمندانه نقش‌ها می‌باشد. طرح افشان یاشار مناسب افرادی است که علاقه‌مند به طرح‌های اصیل و دستباف هستند. همچنین افرادی که در منزل خود دکوراسیون خلوتی دارند با این مدل فرش می‌توانند فضای خود را پر کنند.

فرش افشان یاشار کاشان

فرش افشان یاشار دارای تنوع بسیاری در زمینه شانه و تراکم است. با جستجوی بیشتر می‌توانید فرش‌های ۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه طرح یاشار را ببینید. از ویژگی‌های این فرش می‌توان به کیفیت و نظم بافت آن اشاره کرد. فرش افشان یاشار با استفاده از بروزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های فرش ماشینی به تولید می‌رسد و دارای نخ خاب صد در صد اکریلیک هیت ست و نخ پود پنبه است.

فرش برجسته طرح روناک

فرش طرح روناک یکی دیگر از انواع فرش ماشینی کاشان است که دارای ابعاد مختلفی چون ۶ متری، ۹ متری و ۱۲ متری است. در این نوع فرش از مرغوب‌ترین نخ فرش استفاده شده که موجب ثبات رنگ، مانع پاخور شدن و کوبیدگی و مانع پرز و موگرفتگی فرش می‌شود.

فرش کاشان طرح باغ ارم

ترکیبی از هنر سنتی و مهارت صنعتی چیزی است که فرش طرح باغ ارم را به وجود آورده است. فرش باغ ارم دارای یک طراحی پر از گل و نسبتا شلوغ است. این فرش در مکان‌هایی با فضاهای بزرگ و نورپردازی خوب جلوه بسیاری خواهد داشت. فرش در دو نوع ۷۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه تولید می‌شود که از نظر کیفیت و در نتیجه قیمت نیز به دو نوع تقسیم می‌شوند. اگر تمایل دارید فرشتان قیمت کمتری داشته باشد می‌توانید نوع ۷۰۰ شانه را انتخاب کنید.

فرش کاشان طرح باغ ارم

فرش طرح باغ ارم دارای سایزهای مختلفی چون ۶ متری، ۹ متری و ۱۲ متری است. همچنین قالیچه و کناره آن نیز تولید می‌شود. از ویژگی‌های این فرش می‌توان به مواد اولیه درجه یک، نخ خواب صد درصد اکریلیک، الیاف کیفیA+ و رنگبندی منظم اشاره کرد.

فرش افشان کائنات

فرش افشان کائنات یکی دیگر از انواع فرش‌های گالری فرش کاشان است که با پیشرفته‌ترین و بروزترین دستگاه‌ها بافته می‌شود. این فرش در رنگ‌هایی چون فیلی، دودی، بژ و سورمه‌ای تولید می‌شود. رنگ بژ یکی از رنگ‌های مدرن است که علاوه بر زیبا نشان دادن دکوراسیون، در صورت ایجاد دود و آلودگی، آن‌ها را نشان نمی‌دهد. یکی از انواع فرش افشان کائنات فرش گل برجسته طرح افشان کائنات است که به قالی‌های دستباف شباهت دارد. فرش ۱۵۰۰ شانه طرح افشان کائنات نیز با استفاده از الیاف اکریلیک هیت سیت تولید می‌شود. این الیاف دارای دوام بالا، بدون پرز و ضد حساسیت هستند.

فرش طرح شهیاد

از دیگر انواع فرش ماشینی کاشان فرش طرح شهیاد است که ویژگی‌های یک فرش ماشینی ممتاز را دارد. فرش طرح شهیاد که در سال‌های اخیر تولید شده است در اوایل ورود به بازار و قرارگیری در نمایشگاه‌ها مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفت. این فرش نیز مانند دیگر فرش‌های ماشینیِ با کیفیت کاشان، دارای مواد اولیه درجه یک، نخ خاب صد در صد، اکریلیک هیت سیت و الیاف کیفی A+ است. از نظر رنگ نیز فرش طرح شهیاد در رنگ‌های مختلفی چون سرمه‌ای، فیروزه‌ای، آبی‌کاربنی و کرم تولید می‌شود.

فرش طرح سهیل

فرش طرح سهیل یکی دیگر از انواع فرش‌های گالری فرش کاشان است. این فرش در تراکم‌های مختلفی چون فرش ۷۰۰ شانه و فرش ۱۰۰۰ شانه ۸ رنگ و ۱۰ رنگ تولید می‌شود. از آن‌جایی که در تولید فرش طرح سهیل از الیاف هیت سیت استفاده می‌شود این فرش ضد پرز و حساسیت بوده و موجب آلرژی نمی‌شود.

یکی از انواع فرش طرح سهیل، فرش ۱۰۰۰ شانه با تراکم ۳۰۰۰ ده رنگ با استفاده از الیاف بایر المان است. وجود رنگ‌های شفاف و روشنی که در نخ بایر المان وجود دارد جلوه فرش را دو برابر می‌کند. الیاف اکریلیک درالون آلمان به کار رفته در فرش در لطافت و شفافیت این فرش تاثیر بسزایی دارد. با وجود این الیاف حرارت‌های غیرمستقیم نمی‌توانند به فرش طرح سهیل آسیب بزنند و فرش تا سالیان زیاد دوام خواهد داشت.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد آرا: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *